Otvoren novi bulevar

Vršac - Predsednik Izvršnog veća Vojvodine dr Bojan Pajtić i ministar za infrastrukturu u Vladi Srbije Milutin Mrkonjić  su zajedničkim presecanjem vrpce svečano otvorili novu saobraćajnicu u Vršcu, bulevar Žarka Zrenjanina. Uz domaćina, predsednika opštine Čedomira Živkovića, svečanosti povodom otvaranja savremene saobraćajnice prisustvovao je i potpredsednik republičke Vlade i ministar policije Ivica Dačić, pokrajinski sekretar za kulturu Milorad Đurić i direktor pokrajinskog Fonda za kapitalna ulaganja Momčilo Milović.
  Novi bulevar dužine 1,24 kilometra je najveća investicija u infrastrukturu u ovom banatskom gradu tokom poslednjih dvadeset godina i deo je napora lokalne, pokrajinske i republičke vlasti da omogući dalji razvoj Vršca, obnovi i izgradi neophodnu savremenu infrastrukturu, koja će biti temelj za privlačenje investitora. U izgradnju novog bulevara republička Vlada uložila je 225 miliona, a Izvršno veće preko Fonda za kapitalna ulaganja 136 miliona dinara. Pored toga, deo sredstava obezbedila je opština, odnosno „Elektrovojvodina" i preduzeće „2. oktobar". Sredstvima pokrajinske Vlade izgrađena je sva neophodna infrastruktura u ovoj najvećoj i najsavremenijoj saobraćajnici u Vršcu.
 
  - Pokrajinsko izvršno veće uložilo je u modernizaciju i izgradnju infrastrukture u vršačkoj opštini 850 miliona dinara. A kada ulažemo u Vršac koji je jedan od najvitalnijih vojvođanskih gradova, ulažemo u čitav južni Banat. Za Vršac želimo da obezbedimo nove investitore i to investitore iz Italije i Rumunije i da ih povežemo i uključimo u razvoj tržišta na ovom području, kako bi obezbedili nove poslove i bolji život svim žiteljima čitavog  kraja, kao i njegovo što bolje povezivanje sa evropskim zemljama i privredama. Zato smo ulagali u tehnološki park, u vodovod i kanalizacionu mrežu, u saobraćajnice, u sport i u objekte za zadravstvenu zaštitu, i to ne samo u samom gradu, već i u naseljenim mestima opštine Vršac. Računajte i ubuduće na našu podršku, jer je naše čvrsto opredeljenje i naš zajednički cilj stvaranje kvalitetnijeg poslovnog i ukupnog životnog okruženja i obezbeđivanje novih mogućnosti za zapošljavanje - rekao je predsednik izvršnog veća Vojvodine dr Bojan Pajtić.
 

 

Dokumenti Fonda

Dokumenti Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine.  ...

 

Finansijski izveštaji

Finansijski izveštaji: 2007. godina Fond za kapitalna ulaganja AP Vojvodine ...

 

Kontakt

Kontakt informacije: Fond za kapitalna ulagajna AP Vojvodine   FOND ZA ...

Top 15 kapitalnih ulaganja

images/resized/images/stories/demo/09kcvojvodine_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/15nasiptisa_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/08sombor_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/03subotica_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/06novisad_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/07zrenjanin_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/12kamenica2_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/05mitrovica_sabac_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/01ada_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/10-indjija-mapa2_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/04starapazova_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/02apatin_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/13temerinskaulica_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/14debeljaca_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/11pancevo_zzz_80_60.jpg

Foto galerija Fonda

Foto galerija Fonda Foto galerija Fonda za kapitalna ulaganja APV.
Izvrsno vece AP VojvodineVlada Republike Srbije

Dokumenti

Javne nabavke JAVNE NABAVKE
Fonda za kapitalna ulaganja APV
Odluke Fonda OBRASCI I FORMULARI 

Video zapisi

Novosti

Mailing lista Fonda


Prijavite se na Mailing listu FKUAPV.org


Budite obavešteni o bitnim aktivnostima i informacijama iz Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine.