Obilazak gradilišta novog Urgentnog centra

Obilazak gradilistaNovi Sad - Predsednik Izvršnog veća Vojvodine dr Bojan Pajtić, direktor Fonda za kapitalna ulaganja APV Momčilo Milović i pokrajinski sekretar za zdravstvo dr Atila Čengeri obišli su gradilište novog Urgentnog centra.

  - U poslednje tri godine smo u vojvođansko zdravstvo preko Fonda za kapitalna ulaganja i pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo investirali više od 6,5 milijardi dinara, što je više nego u prethodnih 30 godina, izjavio je Pajtić, i zahvaljujući tome danas imamo Transplatacioni centar, Centar za rehabilitaciju i habilitaciju dece, novo porodilište.

  Takvu politiku nastavljamo i u uslovima teške finansijske krize. Do kraja godine će biti završen i početi da radi Urgentni centar Vojvodine, kao vrhunska, u evropskom smislu, medicinska institucija. Nakon 25 godina, od kako je izgrađen betonski skelet ove zgrade, uspeli smo da realizujemo nameru da Vojvodina dobije moderan i, današnjim standardima, primeren Urgentni centar. Takođe, do kraja ove godine biće završeni i svi građevinski radovi i na Kamenici II.  Pajtić je naglasio da se u zdravstvu u Vojvodini, zahvaljujući politici koja se vodi i ulaganjima, u tehničko-tehnološkom smislu podigao nivo pružanja zdravstvenih usluga, tako da su spaseni mnogi životi, što dokazuje i broj uspešno izvedenih transplatacija organa, što spada u najsloženije medicinske zahvate. Pored toga, i u dijagnostici su učinjeni krupni koraci napred.

  - Zdravstvo u Vojvodini može da se poredi sa zdravstvom u razvijenim zemljama Evrope, što nam je i bio cilj, rekao je predsednik Pajtić.

  Novi Urgentni centar će imati urgentni hirurški prijem s pratećim salama, brzom laboratorijskom dijagnostikom, CT aparatom, angiosalom, rendgenom, koronarnim jedinicama, jedinicama intenzivne nege. Pored toga, tu će biti smeštena internistička služba, službe za očne i ušne bolesti, što znači da će na jednom mestu biti omogućeno kompletno zbrinjavanje pacijenata.

  Po rečima direktora KCV prof. dr Dragana Draškovića, u toku su unutrašnji radovi u zgradi. Kompletna zgrada će biti završena do kraja godine, a sa radom će se početi na prva dva sprata, koji će biti i opremljeni. U narednoj godini nastaviće se sa opremanjem i druga dva sprata, gde će biti smeštene oparacione sale.

  U izgradnju Urgentnog centra Vojvodine, kao najveće investicije u zdravstvo u Pokrajini, iz budžeta a preko Fonda za kapitalna ulaganja APV je izvdojeno 1,7 milijardi dinara.

 

 

Dokumenti Fonda

Dokumenti Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine.  ...

 

Finansijski izveštaji

Finansijski izveštaji: 2007. godina Fond za kapitalna ulaganja AP Vojvodine ...

 

Kontakt

Kontakt informacije: Fond za kapitalna ulagajna AP Vojvodine   FOND ZA ...

Top 15 kapitalnih ulaganja

images/resized/images/stories/demo/09kcvojvodine_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/15nasiptisa_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/08sombor_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/03subotica_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/06novisad_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/07zrenjanin_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/12kamenica2_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/05mitrovica_sabac_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/01ada_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/10-indjija-mapa2_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/04starapazova_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/02apatin_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/13temerinskaulica_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/14debeljaca_80_60.jpgimages/resized/images/stories/demo/11pancevo_zzz_80_60.jpg

Foto galerija Fonda

Foto galerija Fonda Foto galerija Fonda za kapitalna ulaganja APV.
Izvrsno vece AP VojvodineVlada Republike Srbije

Dokumenti

Javne nabavke JAVNE NABAVKE
Fonda za kapitalna ulaganja APV
Odluke Fonda OBRASCI I FORMULARI 

Video zapisi

Novosti

Mailing lista Fonda


Prijavite se na Mailing listu FKUAPV.org


Budite obavešteni o bitnim aktivnostima i informacijama iz Fonda za kapitalna ulaganja AP Vojvodine.